Pomysły na prezenty w filmach? 

Tak, tak, filmy to skarbnica wiedzy jeśli chodzi zaskakujące i wyjątkowe pomysły na prezent. Zanim zaczęłam filmować, byłam ekspertem od wymyślania prezentów. Dalej nim jestem – teraz działam jako prezentolog na jednym z portali prezentowych. Wcześniej, przez kilka lat, doradzałam innym odnośnie prezentów na swojej stronie prezentello.pl. Moja droga z pasji do biznesu wyglądała mniej więcej tak: wymyślanie prezentów –> filmy na prezent ze starych filmów i zdjęć –> filmy.

Pomysły na prezenty przykładów kilka

A teraz przejdźmy do konkretów. Przyglądnijmy się filmom kinowym pod kątem prezentów. W większości jest to romantyczna kolacja na dachu, do której prowadzi ścieżka z płatków róż, ale np. w filmie State of Play (Stan Gry z 2009 roku) dziennikarz daje swojej podopiecznej, która ciągle zapomina czegoś do pisania, kolię z czarnych błyszczących długopisów. Ten prezent w każdej innej sytuacji nie miałby sensu. Jest przemyślany i dla konkretnej osoby, a to cieszy najbardziej.

Kolejny film? Amelia. Jest naszpikowany prezentami dla innych. Ojcu, główna bohaterka podsyła anonimowo zdjęcia z różnych pięknych miejsc świata. Na każdym z nich widnieje ulubiony krasnal z ogródka taty, ma go to sprowokować do podróży. Starszemu panu, który jest jej sąsiadem – bohaterka podrzuca kasetę video z nagranymi najpiękniejszymi urywkami filmów i wydarzeń ze świata. Przekazuje też znalezione w łazience pudełko ze skarbami z dzieciństwa jego właścicielowi. A na koniec robi tajemniczą niespodziankę stworzoną ze zdjęć z automatu itd.pomysły na prezenty

Tytułowy List w butelce, czy Pamiętnik to również rzeczy, które odmieniają losy bohaterów. W filmie The Bucket List (Choć goni nas czas z roku 2007) główni bohaterowie wiedząc, że niedługo umrą i żyją pełnią życia spełniając swoje marzenia z listy. Ten film pokazuje jak dobrze jest pomyśleć o sobie i swoich marzeniach zanim będzie za późno.

W filmie Once John’a Carney’a główny bohater ofiarowuje bohaterce pianino… piękna historia, jedna z moich ulubionych. Kolejny film to Seven Pounds (Siedem Dusz), choć do tego już nie namawiam, ale chcę pokazać, jakim pięknym podarunkiem może być życie. Oddanie krwi może być namiastką poświęceń głównego bohatera. W Zmierzchu Bella dostaje od mamy patchwork ze swoich starych podkoszulków, a od Jackoba łapacz snów jako remedium na dręczące ją koszmary. Nawet w bajkach można znaleźć kilka inspiracji. Przykładowo Bella z Pięknej i Bestii, jako miłośniczka czytania, dostaje w prezencie całą bibliotekę, sama bym się nie obraziła na taki prezent ;P

Pomysły na prezenty na każdy miesiąc

I ostatnio oglądany (po raz kolejny) Słodki Listopad, w którym to śmiertelnie chorej kobiecie, mężczyzna przynosi 12 prezentów związanych z ich krótką i piękną znajomością. Każdy na jeden miesiąc z roku, który już jej się kończy:

 1. Salami, dzięki któremu się poznali;
 2. Tęczowa fryzura (peruka) dla szalonej opiekunki zwierzątek; pomysły na prezenty
 3. Bicz dla dominującej pani, by mogła rządzić światem i swoim mężczyzną;
 4. Wykonane na zamówienie perfumy o imieniu bohaterki: Sara, „zostawiające ten szczególny ślad na mężczyźnie”;
 5. Książka „Czemu Hariet jest taka owłosiona”, książka o transwestytach, którymi są przyjaciele bohaterów;
 6. Mnóstwo bąbelków do rozkosznych kąpieli we wannie;
 7. Sto żetonów na komunikację miejską w celu odbycia wielu ciekawych wycieczek;
 8. Uwodzicielska muzyka na płycie winylowej;
 9. a do tego tydzień kursu tańca, by bohaterka przestała deptać ukochanego;
 10. Zmywarka dla szlachetnej damy, która nie lubi zmywać;
 11. Erni – piesek, którego mężczyzna odzyskał dla Sary, by znów mogła się nim opiekować.
 12. Osobista piosenka wykonana w klubie muzycznym dla ukochanej.

Wiele filmów pokazuje, że ze zwykłych rzeczy można zrobić niezwykłe prezenty dla jeszcze bardziej niezwykłych ludzi. Zastanów się czy osoba, której chcesz coś podarować nie ma jakichś oryginalnych pasji, może czegoś ciągle zapomina albo ma ochotę zrobić coś szalonego.

Jeśli chcesz poczytać więcej o video prezentach zapraszam Cię do artykułu o tym dlaczego warto zmontować taki film z archiwalnych zdjęć i filmów oraz do artykułu o stylu życia, w którym liczy się tu i teraz.