fbpx

Filmowy prezent

Filmowy prezent ze zdjęć i pamiątkowych filmików

Przed Tobą duża okazja, by zrobić komuś najlepszy prezent w życiu? Nie chcesz po raz kolejny kupować kosza z delicjami albo bukietu kwiatów, które zwiędną. Najlepiej zrobić taki wyjątkowy prezent ze starych zdjęć i filmów. Będzie on zapamiętany na lata i często odtwarzany. Uwierz mi 🙂 Ponad 40% moich zleceń filmowych dotyczy takich filmików ze wspomnień. Materiały filmowe i zdjęciowe nadsyłane są z każdego zakątka w Polsce, czasem z dużym buforem czasowym, a czasem “na jutro”.

Możesz podarować wyjątkowy prezent bliskiej Ci osobie z okazji:

 • Chrztu lub 1 roczku dziecka (kolejne też – wiadomo :);
 • I Komunii Świętej;
 • 18-stki;
 • okrągłych urodzin;
 • Ślubu;
 • na dzień mamy/ taty lub babci i dziadka;
 • jako film z wakacji.

Jakie elementy trzeba uwzględnić przy planowaniu takiego filmowego prezentu:

 • szacowany czas trwania filmiku ok. 10-15 minut;
 • możliwość podpisów zdjęć i życzeń tekstowych;
 • dowolna nielicencjonowana muzyka do użytku prywatnego (ulubiona przez solenizanta);
 • możliwość dogrania bądź stworzenia osobnych video życzeń od bliskich;
 • możliwość kilku kosmetycznych poprawek (w dwóch podejściach, kolejne poprawki wyceniane od roboczogodziny: 50 zł/h);
 • możliwość zeskanowania starych albumów fotograficznych;
 • możliwość obróbki fotografii w programie graficznym w celu polepszenia jakości;
 • możliwość przegrania kaset VHS na wersję cyfrową na DVD (w.g. cennika punktu usługowego);
 • montaż 14-21 dni po ustaleniu terminarza: sortowanie materiału, cięcie, nałożenie filtrów, przejść, elementów graficznych, muzyki, tekstu w.g. preferencji;
 • możliwość nagrania głosu lektora (szczególnie zalecane, gdy solenizantem jest osoba starsza)
 • możliwość stworzenia fotoalbumów ze zdjęć zawartych w filmie w.g. cennika punktu usługowego. Opcja polecana na prezent dla rodziców Państwa Młodych.
 • plik w formacie mp4 (lub inny), w jakości najwyższej na jaką pozwalają nadesłane materiały wysyłany na adres e-mailowy;
 • materiały są tylko na wyłączność klienta. Po 3 miesiącach archiwalne zdjęcia i filmy zostają usunięte z dysku w celu ochrony danych osobowych.

Jak możesz się przygotować (może to oszczędzić nam dużo czasu i dodatkowych kosztów):

 • Jeśli materiały filmowe bliskiej Ci osoby są jeszcze na kasetach VHS, koniecznie znajdź punkt, w którym takie taśmy są przegrywane do wersji cyfrowej na DVD. Kasety VHS niszczeją z czasem, dlatego zrób to chociaż po to, by zachować takie wspomnienia. Mogę się tym zająć w Twoim imieniu;
 • Jeśli zdjęcia bliskiej Ci osoby są dostępne tylko w starych albumach obowiązkowo je zeskanuj. Jeśli nie masz takiej możliwości mogę się tym zająć, ty tylko wyślesz mi stare albumy pocztą.
 • Wybierz między 30-100 zdjęć i kilkanaście minut najlepszych fragmentów filmowych, gdzie jest pokazane dużo emocji solenizanta. Przejrzyj tylko te znaczące katalogi, z ważnych lub wesołych wydarzeń w jego życiu. Najlepiej przekrój z całego życia, czyli zdjęcia/ filmy: z dzieciństwa, z młodości, z rodzicami, rodzeństwem, kuzynami, domowymi zwierzątkami, z przełomowych wydarzeń w życiu Jubilata, pasje i podróże Jubilata, z pracy, śmieszne zdjęcia i filmy, Jubilat dziś, z przyjaciółmi, z miłościami o ile wspomnienia są dobre. Ułóż je chronologicznie i tematycznie.
 • Wymyśl tytuł, życzenia i opisy zdjęć.
 • Video – życzenia możemy dołączyć do filmiku, które zgromadzisz od bliskich (mogą być nawet takie nagrane telefonem komórkowym). Jeśli uda im się krótko przekazać treść życzeń, w dwóch – trzech zdaniach, dołączymy je do filmiku ze starych zdjęć i materiałów filmowych. Jeśli bliscy się nieco rozgadają możemy zrobić z takich video – życzeń osobny materiał filmowy.
 • Pliki prześlij przez własny google dysk lub skorzystaj z platformy wetransfer.com ewentulanie myairbridge.com. 
 • Gdy będziesz odtwarzać film np. w restauracji, pamiętaj by nawet dzień/ tydzień wcześniej, przyjść na miejsce i sprawdzić sprzęt, na którym będzie wyświetlony/ odtworzony film: czy w ogóle jest, czy działa z twoim laptopem, czy nie potrzeba jakiegoś kabelka przejściowego między sprzętami, czy jest rozwijane płótno lub kawałek białej ściany, by można było na nim wyświetlić prezentację itd. Polecam ci z całego serca sprawdzenie wszystkich połączeń samemu, a nie zapytanie się tylko właściciela o możliwości. Jeśli uroczystość będzie odbywać się na terenie Krakowa lub jego okolic mogę zająć się kwestiami technicznymi.

Jeśli czujesz, że to jest idealny pomysł na jedyny w swoim rodzaju podarunek dla bliskiej Ci osoby napisz do mnie na anna@lightinside.pl lub zadzwoń do mnie: 508 393 207, omówimy szczegóły tej wyjątkowej niespodzianki.

Pobierz i wypełnij plik, który ułatwi wycenę: lightinside – wycena filmowy prezent

Niestety ze względu na RODO i na intymność realizacji prezentowych filmików nie mogę pokazać Ci ani jednego. Przytoczę opinię jednej z klientek:

OPINIA 1

“Na początku bardzo chciałam podziękować, że się Pani zgodziła w tak krótkim czasie zrobić dla mnie film 🙂

Szukałam namiętnie takiej usługi w necie. W Bydgoszczy są tacy specjaliści, ale okazuje się, że trzeba się zgłosić do nich 6 miesięcy wcześniej – jakiś absurd! I muszę powiedzieć, że nie było łatwo!!! Chyba nie ma dużo fachowców, którzy zajmują się taką właśnie usługą przez internet, a wiem po znajomych, że dużo osób jest chętnych na takie filmiki. Jak trafiłam na Pani stronkę, zaraz wiedziałam, że to jest to czego szukałam, jeszcze bez przeczytania co Pani proponuje!!!

ZŁAPAŁAM PANA BOGA ZA NOGI, ŻE PANIĄ ZNALAZŁAM 🙂

Jestem w 100% zdecydowana na Pani usługę!!!!!!! Z zmontowaniem filmu zdaję się na Pani talent i kreatywność. Zależy mi, aby film BARDZO PORUSZYŁ !!!!! serce mojego męża. Oczywiście jestem gotowa za wszystkie „dodatkowe bajery” przy filmie zapłacić, aby był on jedyny w swoim rodzaju.“

Agnieszka W.

OPINIA 2

“Jeszcze raz z całego serca Pani dziękujemy za ten wspaniale wykonany film. Cała rodzina nie może wyjść z zachwytu i wzruszenia. A ja osobiście dziękuję Pani za wspaniałą współpracę. Za tyle ciepłych słów otuchy. Za zrozumienie i cierpliwość. Za wszystko. Nie potrafię wyrazić swojej wdzięczności słowami… Życzę Pani samych radości, szczęścia i sukcesów. Aby radość, którą Pani niesie wracała do Pani po stokroć.

Będę o Pani opowiadać i polecać każdemu. Aż żałuję, że to już koniec naszej współpracy. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się odpowiednia okazja i znów poproszę Panią o pomoc w stworzeniu podobnego cudu 🙂 Mam nadzieję, że Bóg skrzyżuje jeszcze nasze drogi.

Pozdrawiam serdecznie”

Małgorzata W.

 

 

Zachęcam też do artykułów, dlaczego warto samemu w ten sposób archiwizować swoje własne wspomnienia https://lightinside.pl/dlaczego-warto-tworzyc-filmiki-ze-starych-zdjec-i-filmow/

oraz po kilka porad jak przygotować się do filmowej niespodzianki dla bliskiej Ci osoby:  https://lightinside.pl/jak-zrobic-filmik-ze-starych-zdjec-i-filmow-na-prezent/.