fbpx

Anna Zając

Właścicielka portalu lightinside.pl/ filmowczyni/ pisarka/ graficzka/ content video marketerka w social media

Jako osoba kreatywna i odważna uwielbiam szukać pięknych ujęć filmowych. Jako storytellerka nadaje tym ujęciom sens. Od 2010 roku zbieram doświadczenie i zgłębiam wiedzę od najlepszych o filmowaniu, pisarstwie, tajnikach social media i grafice. Za pomocą prostych metod uczę właścicieli pomysłowych biznesów albo tworzę razem z nimi video wizytówki i content video. Dzisiaj są one idealnym sposobem na promocję własnej pasji lub biznesu, zarówno na stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. Film dociera do naszego umysłu szybciej niż słowo pisane czy zdjęcia.

Na większych eventach dyskretnie zamieniam się w filmującego ducha, staram się działać szybko i niezauważalnie. W trakcie przerw poznaję zaś wielu wspaniałych ludzi, którzy tworzą piękne rzeczy. Lubię przeprowadzać też z nimi wywiady. Ludzie są tacy ciekawi…

Jako mała dziewczynka w ciemni, w której mój tata wywoływał zdjęcia, zobaczyłam magię fotografii. W życiu dorosłym wprawiłam ją za pomocą nowym technologii w ruch. Rozbudzam nią zmysły i włączam ludzkie emocje. Ludzie płacą mi najczęściej za doprowadzanie ich bliskich do łez. Dodam, że do tych dobrych, ze wzruszenia. Tworzę filmy m.in. z archiwalnych zdjęć na prezent. Wygrałam też konkurs na krótki film w TVN i zajęłam II miejsce w międzynarodowym konkursie na film o fundacjach, które prowadzą międzynarodowe wymiany, zaś by zobaczyć plan filmowy od kuchni wystąpiłam w serialu W11.

Dzięki zawodowi architekta nauczyłam się, że “mniej znaczy więcej” oraz że każdy element jest ważny, a spójność graficzna pomaga w stworzeniu dobrej marki.

Otacza mnie kilka bardzo bliskich mi osób, które pomagały mi się poznawać i rozwijać. Mój mąż Wojtek wspiera mnie od lat, jednak najlepsze lekcje życia, pełne bezwarunkowej miłości, pogody ducha i wrażliwości dostaliśmy od naszych dwóch, kochanych Smerfetek (Kamili i Gabrieli). Zaś nasz maltańczyk Luna, uczy nas jak żyć na pełnym chilloucie. Dzięki rodzinie i bliskim uwielbiam intuicyjnie wymyślać tzw. „trzecie rozwiązania”, “wchodzić na chwilę w czyjeś buty” i próbując zrozumieć jego punkt widzenia. Uwielbiam odkrywać i pokazywać czyjąś wyjątkowość w kadrach filmowych.

Potwierdza to test Gallupa, z którego wynika, że moimi głównymi cechami jest indywidualizacja i rozwijanie innych (przez zauważanie czyjejś niepowtarzalności i mocnych stron) oraz współzależność, czyli świadomość, że pomimo różnic stanowimy jedność… i to jest niesamowite. Dwie kolejne cechy to zbieranie (archiwizacja danych) oraz uczenie się, które cieszy mnie nieustanie jako element rozwoju.

W wolnych chwilach wącham i czytam książki. Spełniłam też swoje marzenie i napisałam jedną z nich: Atlantydę pod Krakowem. Poza tym lubię słuchać gry na perkusji, saunować oraz wymyślać i rozdawać innym prezenty.

A tak napisano o mnie w Mieście Kobiet: http://www.miastokobiet.pl/kobiety-krakowa-anna-zajac/

Portal ekspercko – biznesowy Warto znać opublikował mój artykuł: https://wartoznac.pl/videotelling-czyli-jak-szybko-zaistniec-z-biznesem-w-sieci/

Na konferencji MCCT 2021 (Meeting, Communication, Collaboration, Trends) miałam swoje 10 minut w prezentacji pt. Videotelling – niech obejrzą Twoje nagranie do końca. Mówiłam w niej o tym jak sprawić, by Twój video post, Twoja transmisja, Twoja video wizytówka była obejrzana do końca. Podróż bohatera, emocje, ciekawe liczby i CTA. Jeśli masz chwilę zapraszam Cię po garść wiedzy TUTAJ. : https://youtu.be/aeCwwOhGdWo

Zaś w dwumiesięczniku Eli Jachymczak – Bussiness Intelligence nr 8-2021 ukazał się kolejny artykuł mojego autorstwa. Zapraszam do lektury lub do pobrania u źródeł całości – warto: https://lightinside.pl/artykul-videotelling-czyli-jak-szybko-zaistniec-w-sieci-videowizytowka/

Celowo nie wspomnę tu o innych certyfikatach i dyplomach. Nie oceniam ludzi po papierkach, tylko po relacjach z nimi i po tym jak z każdego dnia próbują zrobić arcydzieło.

Znajdziesz mnie też tu: